Дайте вашій розсаді 2 ложки цього простого розчину, і рослини будуть кремезними, міцними і здоровими

Часто розсада в домашніх умовах виглядає слабкою та пригніченою. Недолік освітлення, харчування, занадто холодно чи спекотно – все це негативно позначається на стані та розвитку ніжних сіянців. За недостатньо хороших умов утримання сходи витягуються, стають тонкими, жовтіють або зовсім гинуть.

Щоб підтримати нашу розсаду, дати їй поштовх до зростання та нормального розвитку, дуже важливо дотримуватися кількох агротехнічних правил у догляді. Їх виконання під силу кожному овочівникові, навіть початківцю.

По-перше, будь-яка розсада не терпить пересушування та перезволоження ґрунту. І в одному, і в іншому випадку сіянці відчувають стрес, слабнуть і як наслідок погано розвиваються і хворіють. Не треба намагатися надто повливати рослини, перетворюючи розсадний ґрунт на болото. Висока вологість у ґрунті майже завжди веде до грибкових захворювань, зокрема чорної ніжки.

Пересушування ґрунту загрожує відмиранням корінців. Адже слабка коренева система є одним із наслідків загибелі та поганого розвитку розсади.

Поливати сходи необхідно виключно теплою водою, що відстоялася. Сигналом для чергового поливу буде просихання ґрунту на одну фалангу вказівного пальця.

Крім правильних поливів важливу роль відіграє освітлення . Сіянці потрібно розміщувати в освітлюваній кімнаті житла. Ідеальним варіантом буде приміщення, де вікна виходять на південно-східну частину. Якщо у овочівника немає такої можливості, то виходом із ситуації буде використання фітоламп. Досвічування врятує сіянці від витягування та дозволить розвиватися сходам нормально.

Крім цих правил у догляді, важливо дотримуватись і температурного режиму при вирощуванні. Будь-яка розсада не любить, коли надто холодно чи спекотно. Тому розміщення сіянців на підвіконнях та поблизу радіаторів опалення буде не найкращим варіантом. А ось розміщення розсадних ємностей на столі поблизу вікна, цілком прийнятно.

Не менш важливу роль відіграє правильне харчування розсади. До моменту пікірування додаткові підживлення сходам не потрібні. Але після пересадки сіянці потрібно обов’язково підгодувати. І найкраще використовувати органічні добрива.

Є простий рецепт підживлення, який повністю безпечний для сіянців та позитивно впливає на їх розвиток.

Для його приготування городнику знадобиться лише три інгредієнти:

  • попіл – 2 ст. л;
  • оцет 9% – 1 ст. л.;
  • вода – 1 л.

Попіл розмішуємо з водою і додаємо оцет у зазначених пропорціях. Як тільки розчин “відшипить”, розбавляємо його 1 до 1 водою і поливаємо розсаду під корінь.

Додавання оцту в попельний розчин необхідно для того, щоб усі поживні речовини попелу стали доступними для рослин.

Добриво можна використовувати через 10 днів після пікірування. Після першого підживлення через два тижні ще раз поливаємо рослини таким розчином.

Попільне добриво містить усі необхідні речовини для нарощування потужної кореневої у сіянців та запобігає розвитку грибкових захворювань. Розсада росте кремезною та здоровою.