Експерт розповів коли Україна отримає літаки та далекобійні ракети для настпу

До вирішального наступу навесні-влітку 2023 року Україна може отримати від союзників далекобійні ракети, а для передачі літаків типу F-16 країнам НАТО потрібно прийняти дуже складне рішення.

Про це в ефірі Апостроф TV розповів експерт з ракетного озброєння Олександр Кочетков.

“Щодо ракет ситуація абсолютно прозора та зрозуміла. Я думаю, що до вирішального наступу навесні-влітку у нас з’явиться те, що летить на 150-300 км. Тут є різні варіанти, можуть бути крилаті ракети, балістичні ракети, будь-які комбіновані плануючі бомби з ракетними двигунами. Тобто все, що нам потрібно для наступу, з’явиться. І тут нам і вчитися особливо не треба, наприклад, ATACMS запускаються з тих самих установок HIMARS, як і гібридні плануючі бомби”, – каже він.

А щодо можливості передати Україні літаки F-16, ситуація дещо складніша, тому що у нас просто немає інфраструктури забезпечення для подібної авіації.

“Проблема стосується не стільки навчання наших пілотів керувати тими самим F-16, а проблема в інфраструктурі забезпечення: де ремонтувати, де заправляти, де озброєння на них завантажувати і все інше. У нас такої інфраструктури немає і за пару місяців вона не з’явиться. Тобто нам необхідне рішення щодо участі наших партнерів – Польщі, країн Балтії, можливо, Румунії, щоб вони надали натівську інфраструктуру на їхніх територіях для обслуговування цих літаків. А це рішення важке, бо росія почне казати про безпосередню участь НАТО у війні. Вона і зараз каже, але це вже буде дещо практичне”, – пояснив Кочетков.