Хитрий трюк з простим цвяхом, який збільшує врожайність яблуні в кілька разів

Часто буває так що вирощуючи яблуні та груші, досить складно виростити дерево, яке даватиме хороший урожай. Навіть якщо саджанець був придбаний у розпліднику, і спочатку має гарну якість, плоди на ньому не завжди будуть утворбватися так активно, як цього хотілося б. Початківці садівники в таких випадках використовують всілякі підживлення, шукають огріхи у догляді за деревом, але насправді всі ці заходи теж не приносять належного результату.

Досвідчені садівники часто в таких випадках застосовують метод шокування. Стандартна ситуація виглядає так: дачник придбав саджанець, посадив його, у догляді дотримується всіх норм агротехніки. При цьому молоде дерево цвіте протягом кількох років, поступово перетворюється на доросле дерево, але плоди на ньому, як і раніше, не зав’язуються. А навіть якщо вони є, то в невеликій кількості. Зрозуміло, що продовжувати доглядати за деревом немає взагалі ніякого сенсу, оскільки плодів воно все одно не приносить. При цьому спилювати дерево теж не хочеться, оскільки вже було витрачено кілька років на вирощування його до віку передбачуваного плодоношення.

Перевірений спосіб

І тут досвідчені садівники діють перевіреним способом. Якщо яблуня витрачає всю енергію тільки на зріст, її необхідно поставити в стресові умови. Кожен з методів має високу ефективність. Вибір залежить від індивідуальних переваг.

Методи наступні:

  • У яблуню необхідно загнати іржавий цвях. Зазначимо, що такий метод не шкодить дереву, але підштовхне його до плодоношення. Вбивати слід у ствол на вибраній ділянці. Потім цвях можна буде видалити, а місце проколу замазати садовим варом.
  • Також ефективною методикою є обрізання. Ця проста маніпуляція також запустить процес плодоношення. Проводити обрізку найкраще навесні. Місця зрізів також слід обробляти розчином марганцівки та додатково садовим варом, щоб запобігти проникненню бактерій.
  • Також іноді на яблуні вішають пластикові пляшки, наповнені водою. Справа в тому, що коли вони відтягують гілки вниз, це теж провокує для дерева стресову ситуацію. Але тут слід бути дуже обережним, щоб не зламати гілки під вагою. Також дерево слід активно поливати, щоб гілки не були сухими.