Не викидайте скошену траву! Ось як з її допомогою збільшити урожай овочів на своєму городі в кілька разів

Більшість власників ділянок часто спалюють або просто викидають скошену траву, не усвідомлюючи потенціал цього матеріалу. Однак зелена маса трави може бути дуже корисною.

Існує кілька способів використання скошеної трави, і перший з них — це використання її як мульчі. Просто залиште скошену траву на газоні на декілька днів, щоб вона підсохла, а потім заберіть її граблями чи вилами. Використовуйте таку підсушену траву для мульчування грядок. Використання трави як мульчі має багато переваг. Вона допомагає зберігати оптимальний рівень вологості на грядках, запобігає росту бур’янів і є природним добривом, яке надає рослинам необхідні поживні речовини. Важливо не використовувати скошену траву з насінням як мульчу, оскільки це може сприяти небажаному посіву цієї трави в непотрібних місцях.

Свіжоскошену траву також можна використовувати для створення ефективного рідкого добрива, яке містить велику кількість азоту. Це добриво можна приготувати швидко і просто: наповніть відро скошеною травою і залийте її водою. Потім накрийте кришкою і залиште на 2-3 тижні, щоб добриво настоялося.

Готове добриво потрібно відфільтрувати та розбавити водою у співвідношенні 1 до 5. Отриману рідину рекомендується використовувати як азотне підживлення один раз на два тижні.

Скошена трава також може бути використана для виготовлення компосту. Ви можете поєднувати траву з іншими органічними відходами. Щоб прискорити процес компостування, регулярно перемішуйте вміст компостної ями та зволожуйте її.

Варто також залишати скошену траву на газоні. Під час розкладання вона віддасть поживні речовини ґрунту, зробивши його більш родючим, що позитивно позначиться на вигляді газону.