Важливе перше підживлення часнику в квітні, для багатого врожаю великих головок

Розповімо про підживлення часнику, оскільки питань щодо нього надходить достатньо, а весняний та зимовий часник – це взагалі одна з найвибагливіших культур.

Гарне добриво у цьому випадку допомагає овочам отримати весь необхідний захист від хвороб та несприятливих факторів довкілля.

Дуже часто добрива ранньою весною садівники розкидають прямо по талому снігу, сподіваючись, що вони проникнуть углиб грядок разом із талими водами. Однак, як показує практика, ця думка буває помилковою. Добрива можуть просто скотитися з грядок, оскільки поверхневий шар грунту ще не прогрітий, або зовсім не розчиняється через низькі температури

Тому ми рекомендуємо робити перше підживлення часнику через тиждень після танення снігу.

Важливо! Якщо ділянка заболочена або її залило дощами, проведіть аерацію. Без неї підгодівлі будуть марними. Для цього берете вила, вставляєте вертикально вздовж грядок з часником, опускаєте на достатню глибину і починаєте розгойдувати. Так ви забезпечите доступ повітря до коріння.

Для першого підживлення часнику після зими чудово підійде аміачна селітра, яка містить необхідну кількість азоту.

Аміачна селітра прискорить адаптацію після зими та зміцнить імунітет рослини до захворювань, прискорить зростання.

Вносити аміачну селітру можна через полив лійкою. Для цього треба розвести лише 25 гр. на 10 літрів води.

Друге підживлення часнику буде потрібно через 14 днів після проведення першої, приблизно в травні і можна використовувати адресні добрива для цибулі та часнику, яких зараз дуже багато.

Дуже важливо, щоб у їхньому складі був калій, фосфор і невелика кількість азоту.

Наприклад, такі готові добрива є у БашИнком (Гумі-омі ЦИБУЛЯ-ЧАСНИК), ФАСКО (Цибуля і Часник пролонгованої дії), Добра Сила (для цибулі та часнику Добриво збагачене цеолітами, що містять біодоступний кремній).

З новинок також можна порекомендувати добриво Морський коктейль (ОРГАНІК МІКС), який виготовляється із залишків морських мешканців і містить фосфор, азот, кальцій, інші елементи, та забезпечує рослини комплексним дбайливим харчуванням, сприяючи їх гармонійному розвитку на всіх стадіях росту.

Зверніть увагу, що при надмірному піклуванні садівники загодовують часник. Не варто перевищувати дозування, інакше можуть з’явитися опіки, внаслідок яких часник просто загине.